SKK& SKV ;s officiella utställningar 2018

 
2017
2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006

Skk Mydog 1- 27 st anmälda
Domare Moa Persson


jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bir vetkl

cert
cert


reserv cert
reserv cert

nordiskt cert
nordiskt cert


reserv nordiskt cert
reserv nordiskt cert

Bim
2b
3b
4b


Bir +
2b
3b
4b

 

Skk Mydog 1- 22 st vuxna deltog
Domare Moa Persson


-
Anni

Kärradalens Izak izkall
Westorps Saphira queen of diamond

Wassbölingens Buster Keaton
Wassbölingens Bella Notte

Bodatorps Primus primör
Westorps Tomb raider

Malte

-
Wassbölingens Bella

-
Westorps Saphira

Bodatorps Primus
Wassbölingens Bella Notte

-
Westorps Saphira


Bodatorps Primus
-
-
-


Wassbölingens Bella Notte
Westorps Saphira
Westorps Tomb raider
Svedala Hjördi
s

 

*

Skk Mydog 2, 31st anmälda
Domare Karl Erik Johansson


jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bir vetkl

cert
cert


reserv cert
reserv cert

Bim
2b
3b
4b


Bir +
2b
3b
4b

 

Skk Mydog 2- 26st vuxna deltog
Domare Karl Erik Johansson


-
Vargaviddernas Peg pangprud

Kärradalens Izak izkall
Westorps Saphira queen of diamonds

Westorps fast and furious
Dangas Asta x dotter

Skogsbygdens Ömovitz comhem
Westorps Tomb raider

Fixans Göte väst

-
Dangas Asta

-
Westorps Saphira


Dangas Asta
Westorps Saphira
Westorps Tomb raider
Svedala Hjördis


Skogsbygdens Ömovitz comhem
Fixans Göte
Bodatorps Primus
-

 

*

Skk Malmö, 23st anmälda
Domare Jens Myrman


jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

cert
cert


reserv cert
reserv cert

Bim
2b
3b
4b


Bir +
2b
3b
4b

 

Skk Malmö 21st vuxna deltog
Domare J Myrman


Kärradalens Jolly jumper
Kärradalens Jullan jäntunge

-
Svedala Klara kristall

Sydspetsens Nisse T
Westorps Saphira queen of diamonds

Skogsbygdens Ömovitz comhem
Westorps Tomb raider

Sydspetsens Nisse
Westorps Saphira
Championat

Persbo Emil
Kärradalens Jullan


Skogsbygdens Ömovitz comhem
Bodatorps Primus
Sydspetsens Nisse
Persbo Emil


Westorps Tomb raider
Westorps Saphira
Svedala Hjördis
Kärradalens Jullan

 

*     

Skk Sundsvall, 8st anmälda
Domare
Jetta Tschokkinen/Finland


jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

cert
cert


reserv cert
reserv cert

Bim
2b
3b
4b


Bir +
2b
3b
4b

 

Skk Sundsvall , 8 st anmälda
Domare
Jetta Tschokkinen, Finland


Hultahäxans Baccus
Bumblans Adina adjektiv

Mättjärns Sumo
-

Hjärtefröjdens Mini a Ture
Hjärtefröjdens Ironhide

Hjärtefröjdens Jetfire
-

Hultahäxans Baccus
Hjärtefröjdens Ironhide 
Championat

Mättjärns Sumo
-


Hjärtefröjdens Ironhide
-
-
-


Hjärtefröjdens Jetfire
Hultahäxans Baccus
Mättjärns Sumo
-

 

*

Skk Västerås, 31st anmälda
Domare
Paul Scanlon, Irland


jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bir vetkl

cert
cert


reserv cert
reserv cert

Bim
2b
3b
4b


Bir + Big 4
2b
3b
4b

 

Skk Västerås , 30 st deltog
Domare
Paul Scanlon, Irland


Svedala Lucas luta
Eldhästens Nåjja

Kvastpinglans Black star
Vargaviddernas Nikki stjärnsmäll

Chipsmakers nummer ett
Wassbölingens Bellanotte

Grålötens Linus pålinjen
Fixans Panta na'mera

Chipsmakers Djingis kahn

Chipsmakers nummer ett Championat
Eldhästens Nåjja


Svedala Lucas luta
Vargaviddernas Nikki


Chipsmakers Djingis kahn
Chipsmakers nummer ett
Svedala Lucas luta
Grålötens Linus pålinjen


Fixans Panta na'mera
Eldhästens Nåjja
Vargaviddernas Nikki stjärnsmäll
Fixans Gunni goding

 

*

Skv Vårgårda 43+73 st+21 valpar
Domare: hanar: Jaan Stäv 43st + valpar 21
tikar: Marianne Baden 73st

hanvalp valp/4-6m/ 1st 6-9m/7st
tikvalp/4-6m/2st     6-9m/11st  
1,a  hanar 4-6 mån
1,a tikar 4-6 mån
1, hanar 6-9mån
1,a tikar 6-9 mån

BIM
BIR

1:a jkk hane/
9
2a.
3:a
4:a

1:a jkk tik/15
2:a
3:a
4:a

1:a ukk hane/7
2a.
3:a
4:a

1:a ukk tik/6
2a.
3:a
4:a

1:a ökk hane/11
2:a
3:a
4:a

1:a ökk tik/23
2:a
3:a
4:a

1:a chkl hane/12
2:a
3:a
4:a

1:a chkl tik/17
2:a
3:a
4:a

1:a hanar vetkl/4
2:a
3:a
4:a

1:a tikar vetkl/12
2:a
3:a
4:a

BIR veteran
Bim veteran

cert hane
cert tik


r-cert hane
r-cert tik


Bim
2b
3b
4b

Bir/Bis

2b
3b
4b

Skv Vårgårda 41+69st deltog
Domare: hanar: Jaan Stäv 41st + 21valpar
tikar: Marianne Baden 69st

hanvalp valp/4-6m/ 1st 6-9m/7st
tikvalp/4-6m/2st     6-9m/11st  
Lejondalesns Bozz
Fröjereds Marscha
Chipsmakers skomakar Anton
Mizacks Hera summer song

Chipsmakers skomakar Anton
Fröjereds Marscha

Vallerängs Nikko tikko tinn
Noriniikes Balder de Bombe
Vargaviddernas Percy pajas
Everotts Ragnar

Nordville Honey honey
Vargaviddernas Py partypingla
Vargaviddernas Peg pangbrud
Hultahäxans Brusa Brufen

Vargaviddernas Nero polstjärna
Maiskis Tongarino
Dangas Botvid
Mättjärns Sumo

Dangas Beata
Vargaviddernas Nikki stjärnsmäll
Fixans Samba o lek
Västspetwens absoluta Alma

Korpklyftans Pingu
Westorps Fast and furious
Maiskis Zanardi
Vargaviddernas Jon starwar

Maiskis Zenyatta
Persbo Tjorven
Nordville Earta kit
Dangas Alma

Skogsbygdens Ömovitz
Dangas Yakari
Maiskis Shergan
Wassbölingens Aston

Westorps Tomb raider
Jaxonvill Åhlala lady
Fixans Panta na'mera
Maiskis Zeloca?

Malte
Höckgårdens Turbo
-
-

Maiskis Vivian
Höckgårdens Daga
Fjöses Flisa
Svedala Peppi

Maiskis Vivian
Malte


Korpklyftans Pingu
Dangas Beata

Vallerängs Nikko
Maiskis Zenyatta


Skogsbygdens Ömovitz
Dangas Yakari
Korpklyftans Pingu
Vallerängs Nikko tikko tinn

Dangas Beata

Westorps Tomb raider
Jaxonville Åh-la-la lady
Maiskis Zenyatta

*

Skk Lidköpng, 21st anmälda
Domare Nina LönnerAndersson


jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bir vetkl

cert
cert


reserv cert
reserv cert

nordiskt cert
nordiskt cert


reserv nordiskt cert
reserv nordiskt cert

Bim
2b
3b
4b


Bir +
2b
3b
4b

Skk Lidköpng , 20st deltog
Domare Nina LönnerAndersson


Svedala Lucas luta
Höckgårdens Klara

Jaxonville Aito onni
-

Skogsbygdens Elivis superhit
Mizacks Joarinda angel eyes

Skogsbygdens Ömovitz comhem
Svedala Tindra

Höckgårdens Daga

Skogsbygdens Elvis superhit Championat
Svedala Tindra tranbär       Championat?

Jaxonville Aito onni
Mizacks Joarinda angel eyes


Skogsbygdens Elvis superhit 
Svedala Tindra tranbär

Skogsbygdens Ömovitz
Fixans Panta na´mera

Skogsbygdens Elvis superhit

Skogsbygdens Ömovitz
Jaxonville Aito onni
Svedala Lucas luta


Svedala Tindra
Fixans Panta na´mera
Jaxonville Å-la-la lady
Mizacks Joarinda angel eyes

*

Skk Hässleholm, 19st anmälda
D
omare
Maret Kärdi, Estland


jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bir vetkl

cert
cert


reserv cert
reserv cert

nordiskt cert
nordiskt cert


reserv nordiskt cert
reserv nordiskt cert

Bim
2b
3b
4b


Bir +
2b
3b
4b

 

Skk Hässleholm, 16st deltog
D
omare
Maret Kärdi, Estland


Kärradalens Junker
Kärradalens Jullan

-
-

Häckamorrans Kalle Blomkvist
Dunmålas Inez

Bodatorps Primus primör
-

Dunmålas
Elina

Häckamorrans Kalle Championat
Kärradalens Jullan

Kärradalens Junker
Hultahäxans Brusa brufen


BodatorpsPrimus
Kärradalens Jullan

Häckamorrans Kalle
Dunmålas Elina


Kärradalens Jullan
Dunmålas Elina
-

-


Bodatorps Primus
Häckamorrans Kalle
Kärradalens Junker
-


 

*

Skk Gimo, 14st anmälda
Domare
Joakim Ohlsson


jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bir vetkl

cert
cert


reserv cert
reserv cert

nordiskt cert
nordiskt cert


reserv nordiskt cert
reserv nordiskt cert


Bim
2b
3b
4b


Bir +
2b
3b
4b

 

Skk  Gimo, 14 st deltog
D
oma
re Joakim Ohlsson


Zoyaåsens Egir
Zoyaåsens Enyaå

Kvastpinglans Black star
-

Eldhästens Fingal Filur
Grålötens Kajsa

Grålötens Linus på linjen
Grålötens Nora nattmara

Oxbergets Birka

Zoyaåsens Egir
Branklipparens Yla


Svedala Lucas luta
-


Grålötens Linus på linjen
Grålötens Nora nattmara

Zoyaåsens Egir
Oxbergets Birka



Grålötens Nora nattmara
Oxbergets Birka
Brandklipparens Yla
-


Grålötens Linus på linjen
Zoyaåsens Egir
Jackdows Orvar onyx
Svedala Lucas luta
-

 

*

Skk Piteå, 7st anmälda
Domare Eva Nielsen


jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

cert
cert


reserv cert
reserv cert

Bim
2b
3b
4b


Bir +
2b
3b
4b

 

Skk  Piteå, 5st deltog
D
omare Eva Nielsen


-
Bumblans Asta

Mättjärns Sumo


Hjärtefröjdens Ironhide
-

Hjärtefröjdens Jetfire
-

-
Hjärtefröjdens Ironhide 
Championat

-
-


Hjärtefröjdens Ironhide
-




Hjärtefröjdens Jetfire
-



 

*

Skk Norrköping, 11st anmälda
Domare Johan Andersson


jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

cert
cert


reserv cert
reserv cert

Bim
2b
3b
4b


Bir +
2b
3b
4b

Skk  Norrköping, 9st deltog
Domare Johan Andersson


Mizacks royce perple prince
-

Kvastpinglans Black star
-

Skogsbygdens Elvis superhit
Tridents Grizzla

Grålötens Linus på linjen
Vallerängs Jenny

-
Tridents Grizzla

-
-


Tridents Grizzla
Vallerängs Jenny
-
-


Grålötens Linus på linjen
Skogsbygdens Ömovitz
Skogsbygdens Elvis superhit
-

*

Skk Leksand, 7st anmälda
Domare Carl Gunnar Stafberg


jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

cert
cert


reserv cert
reserv cert

Bim
2b
3b
4b


Bir +
2b
3b
4b

 

Skk Leksand, 7st deltog
Domare Carl Gunnar Stafberg


Vargaviddernas Pluto polare
Zoyaåsens Enyo

Svedala Lucas luta
-

Eldhästens Fingal filur
Mizacks Joarinda Angel eyes

Grålötens Linus på linjen
-

Svedala Lucas luta      
Mizacks Joarinda Angel eyes
Championat
.
Svedala Lucas luta
-


Mizacks Joarinda Angel eyes
-
-
-


Grålötens Linus på linjen
Svedala Lucas luta
Eldhästens Fingal filur
Vargaviddernas Pluto polare

 

*

Skk Vänersborg, 13st anmälda
Domare Henrik Härling


jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bir vetkl

cert
cert


reserv cert
reserv cert

nordiskt cert
nordiskt cert


reserv nordiskt cert
reserv nordiskt cert


Bim
2b
3b
4b


Bir +
2b
3b
4b
 

Skk Vänersborg, 11st deltog
Domare Henrik Härling


-
Höckgårdens Klara

-
-

-
Wassbölingens Cecilia Lind

Skogsbygdens Ömovitz
Westorps Saphira

Höckgårdens Daga

-
Wassbölingens Cecilia Lind
Championat

-
-


Skogsbygdens Ömovitz Comhem
Westorps Saphira queen of diamonds

Höckgårdens Lucas

Wassbölingens Cecilia Lind



Skogsbygdens Ömovitz Comhem
Höckgårdens Lucas
Höckgårdens Ebbe
-


Westorps Saphira queen of diamonds
Wassbölingens Cecilia Lind
Höckgårdens Daga
-
 

*

Skk Vännäs, 4st anmälda
Domare Eva Nielsen


jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

cert
cert



Bim
2b
3b
4b


Bir +
2b
3b
4b

 

Skk Vännäs,  3st deltog
Domare Eva Nielsen


-
-

Chipsmakers Quinn the eskimo
-

-
Mizac
ks Joarinda Angel eyes

-
-

-
-


-
-
-
-


Mizacks Joarinda Angel eyes
-
-
-
-
 

*

Skk Gällivare, 4st anmälda
Domare Eva Nielsen


jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

cert
cert


reserv cert
reserv cert

nordiskt cert
nordiskt cert


reserv nordiskt cert
reserv nordiskt cert

Bim
2b
3b
4b


Bir +
2b
3b
4b

 

Skk Gällivare, 3st deltog
Domare Eva Nielsen


-
Bumblans Asta

-
-

-
Kuskvillans Svea

Dunmålas Gusten
-

-
Kuskvillans Svea

-
-

Dunmålas Gusten
Kuskvillans Svea


-
-


Kuskvillans Svea
-
-
-


Dunmålas Gusten
-
-
-


 

*

Skk Borås, 22st anmälda
Domare Stephen Minogue
, Irland


jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bir vetkl

cert
cert


reserv cert
reserv cert

Bim
2b
3b
4b


Bir +
2b
3b
4b

 

Skk Borås, 19st deltog
Domare Stephen Minogue
, Irland


Kärradalens Jolly jumper
Kärradalens Jullan jäntunge

-
Dangas Daisy x dotter

Skogsbygdens Findus comback
Fixans Raija rappakalja

Skogsbygdens Ömovitz comhem
Westorps Tomb raider

Malte

Skogsbygdens Findus
Championat
Kärradalens Jullan

Kärradalens Jolly
Fixans Raija rappakalja


Kärradalens Jullan
Westorps Tomb raider
Westorps Saphira
Fixans Raija


Skogsbygdens Ömovitz
Skogsbygdens Findus
Bodatorps Primus
Malte


 

*

Skk Alfta, 13st anmälda
Domare Eva Liljeqvist Borg


jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bir vetkl

cert
cert


reserv cert
reserv cert

Bim
2b
3b
4b


Bir + BIG 3
2b
3b
4b

 

Skk Alfta, 9st deltog
Domare Eva Liljeqvist Borg


-
Vallerängs Kusin vitamin

Optimist Blue blood
Kvastpinglans Baby lover

-
Misacks Joarinda

Chipsmakers Nummer ett
Westorps Saphira queen of diamonds

Malte

-
-

-
-


Chipsmakers Nummer ett
-
-
-


Westorps Saphira queen of diamonds
Mizacks Joarinda Angel eyes
-
-

 

*

Skk Tvååker, 24st anmälda
Domare Karen Gilliland


jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bir vetkl

cert
cert


reserv cert
reserv cert

nordiskt cert
nordiskt cert


reserv nordiskt cert
reserv nordiskt cert

Bim
2b
3b
4b


Bir +
2b
3b
4b

 

Skk Tvååker, 19st vuxna deltog
Domare Karen Gilliland


Everotts Ragnar runsten
Kärradalens Jullan jäntunge

-
Dangas Daisy x dotter

-
Dangas Alma x dotter

Skogsbygdens Ömovitz
Westorps Saphira

Fixans Göte Väst

Everotts Ragnar runsten
Dangas Alma x dotter


Kärradalens Jolly jumper
Dangas Daisy x dotter


Fixans Göte
Westorps Saphira


Everotts Ragnar
Dangas Alma

Westorps Saphira
Dangas Alma
Westorps Tomb raider
Dangas Daisy


Fixans Göte
Everotts Ragnar
Skogsbygdens Ömovitz
Kärradalens Jolly jumper

 

Skk Tvååker, 25st anmälda
Domare Christina Capman


jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bir vetkl

cert
cert


reserv cert
reserv cert

Bim
2b
3b
4b


Bir +
2b
3b
4b

 

Skk Tvååker, 22st deltog
Domare Christina Capman


Everotts Ragnar runsten
Kärradalens Jullan

-
Dangas Daisy x dotter

Sydspetsens Nisse
Hultahäxans Alice Alizin

Skogsbygdens Ömovitz
Westorps Tomb raider

Fixans Göte

Sydspetsens Nisse
Championat
Hultahäxans Alice Alizin

Krösaskogens Zigge
Dangas Daisy


Westorps Tomb raider
Hultahäxans Alice Alizin
Westorps Saphira
Dangas Daisy


Sydspetsens Nisse
Skogsbygdens Ömovitz
Krösaskogens Zigge
Fixans Göte

 

Skk Piteå ,  19st anmälda
Domare Kari Granas Norge


jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bir vetkl

cert
cert


reserv cert
reserv cert

Bim
2b
3b
4b


Bir +
2b
3b
4b

 

Skk Piteå ,  17st deltog
Domare Kari Granas Norge


-
Bumblans Adina

Svedala Lucas luta
Dangas Cleopatra

Mättjärns Sumo
Svedala Amira

Kompiaisens Doktorin
Hultahäxans Alva alvedon

Krösaskogens Timo

Kompiaisens Doktorin   Championat
Kompiaisen Elänen Ilo 
Championat

Svedala Lucas
Dangas Cleopatra

Hultahäxans Alva alvedon
Kompiaisen Elänen Ilo
Dangas Cleopatra
Svedala Amira


Kompiaisens Doktorin
Krösaskogens Zeke
Svedala Lucas luta
Konnukodon Ingjald

 

Skk Västerås,    21st anmälda
D
omare Lisbeth Liljekvist


jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bir vetkl

cert
cert


reserv cert
reserv cert

nordiskt cert
nordiskt cert


reserv nordiskt cert
reserv nordiskt cert

Bim
2b
3b
4b


Bir +
2b
3b
4b

 

Skk Västerås,    18st deltog
D
omare Lisbeth Liljekvist


Eldhästens Norton
Next nordique van de Klostertuin

Kvastpinglans Black star
Höckgårdens Klara

Eldhästens Fingal
Jive -Juste v d Klostertuin

Chipsmakers nummer ett
Grålötens Nora vattmara

Oxbergets Bitte

Eldhästens Fingal    Championat
Next nordique van de Klostertuin

-
Jive -Juste
v d Klostertuin

Chipsmakers Nummer ett
Grålötens Nora nattmara

Eldhästens Fingal
Westorps Tomb raider


Chipsmakers Nummer ett
Eldhästens Fingal
-
-


Grålötens Nora nattmara
Westorps Tomb raider
Oxbergets Bitte
Next nordique van de Klostertuin

 

Skk Ransäter, 8st anmälda
D
omare
Anne-Chaterine Edoff


jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

cert
cert


reserv cert
reserv cert

nordiskt cert
nordiskt cert


reserv nordiskt cert
reserv nordiskt cert

Bim
2b
3b
4b


Bir +
2b
3b
4b

 

Skk Ransäter, 7st deltog
D
omare
Anne-Chaterine Edoff


Tasstrampets Kasbian
-

-
Fixans Sassa tassa mandelmassa

-
Fixans Lovis lurifax

Fixans Passas pöjk
-

-
Fixans Lovis


-
Fixans Rajja rappakalja

Fixans Pappas pöjk
Fixans Lovis


-
Fixans Raijja


Fixans Lovis
Fixans Rajja
-
-


Fixans Pappas pöjk
-

-
-

 

Skk Märsta, 8st anmälda
D
omare


jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bir vetkl

cert
cert


reserv cert
reserv cert

Bim
2b
3b
4b


Bir +
2b
3b
4b

 

Skk Märsta, 7st deltog
D
omare


-
-

Kvastapinglans Black star
-

-
-

-
Grålötens Nora


Oxbergets Bitte

-
Fixans Rajja  
Championat

-
Fixans Gunni goding


-





Grålötens Nora nattmara
Fixans Raijja rappakalja
Oxbergets Bitte
Fixans Gunni goding

 

Skv SVENSTAVIK 33+4 valpar anmälda
Domare: Eva Liljekvist Borg
 

hanvalp valp/4-6m/1 6-9m/0
tikvalp/4-6m/2     6-9m/ 1  

Bim
Bir

1:a jkk hane/3
2a.
3:a
4:a

1:a jkk tik/7
2:a
3:a
4:a

1:a ukk hane/0
2a.
3:a
4:a

1:a ukk tik/0
2a.
3:a
4:a

1:a ökk hane/5
2:a
3:a
4:a

1:a ökk tik/4
2:a
3:a
4:a

1:a chkl hane/1
2:a
3:a
4:a

1:a chkl tik/8
2:a
3:a
4:a

1:a hanar vetkl/0
2:a
3:a
4:a

1:a tikar vetkl/5
2:a
3:a
4:a

BIR veteran
Bim veteran

cert hane
cert tik


r-cert hane
r-cert tik


Bim
2b
3b
4b

Bir/Bis

2b
3b
4b

Skv SVENSTAVIK 29+4 deltog
Domare: Eva Liljekvist Borg
 

hanvalp valp/4-6m/1 6-9m/0
tikvalp/4-6m/2     6-9m/ 1  

Fröjereds Marcha
Skogsbygdens Jerry stilig

Chipsmakers SkomakarAnton
Vargaviddernas Percy pajas
Hultahäxans Baccus

-

Mizacks Hera summer song
Svedala Harriet harpa
Vallerängs Kusin vitamin
Åswallens Vera valthorn


-
-
-
-


-
-
-
-


Wassbölingens Buster Keaton
Hornsjödalens Anton flugsvamp
Westorps Fast and furious
Västsibbes Freddie ferrari


Vargaviddernas Nancy stjärnglans
Vintervisa Malla mallgroda
Hjärtefröjdens Mini Rodini
Skogsbygdens Estelle


Jackdows Orvar onyx
-
-
-


Westorps Saphira
Westorps Tomb raider
Mizacks Joarinda
Svedala Smilla


-
-
-
-


Bodatorps Madicken
Skogsbygdens Utopia
Svedala Tora
Fröjereds Kummin


Bodstorps  Madicken
-

Wassbölingens Buster Keaton
Mizacks Hera summer song

-
Bodatorps Madicken


Wassbölingens Buster
Jackdows Orvar onyx
-
-

Westorps Saphira

Westorps Tomb raider
Mizacks Joarinda
Mizacks Hera

Skk Svenstavik, 26st anmälda
D
omare Jens Myrman


jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bir vetkl

cert
cert


reserv cert
reserv cert

nordiskt cert
nordiskt cert


reserv nordiskt cert
reserv nordiskt cert

Bim
2b
3b
4b


Bir + BIG
2b
3b
4b

 

Skk Svenstavik, 23st deltog
D
omare Jens Myrman


Hultahäxans Baccus
Åswallens Vera

-
-

Westorps Fast and furious
Vargaviddernas Nancy

Jackdows Orvar onyx
Westorps Saphira

Skogsbygdens Utopia

Hultahäxans Baccus
Bodatorps Madicken

Westorps Fast and furious
Mizacks Hera


Hultahäxans Baccus
Westorps Saphira

Jackdows Orvar
Westorps Tomb raider


Hultahäxans Baccus
Jackdows Orvar
Westorps Fast and furious
-


Westorps Saphira
Westorps Tomb raider
Skogsbygdens Utopia
Bodatorps Madicken

 

Skk Ronneby, 14st anmälda
D
omare Maja Lethonen


jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

cert
cert


reserv cert
reserv cert

Bim
2b
3b
4b


Bir +
2b
3b
4b

 

Skk Ronneby, 13st deltog
D
omare Maja Lethonen


Lejondalens Attack
Änglundagårds Ljuvfa

Fixans Sten sax o påse


Krösaskogens Zigge
Ritous Loka lavendel

Lejondalens Pripps på G
Krösaskogens Vinnie

Lejondalens Attack
Ritous Loka


Fixans Sten sax o påse
-

Ritous Loka lavendel
Krösaskogens Vinnie
-
-


Lejondalens Attack
Lejondalens Pripps på G
Fixans Sten sax o påse
-

 

Skk Askersund, 16st anmälda
D
omare Henrik Härling


jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

cert
cert


reserv cert
reserv cert

Bim
2b
3b
4b


Bir +
2b
3b
4b

 

Skk Askersund, 14st deltog
D
omare Henrik Härling


Bumblans Allis
Vargaviddernas Percy pajas

Svedala Lucas luta
Fixans Sassa tassa mandelmassa

Mättjärns Qrumelur
Vargaviddernas Nikki

Fixans Passas Pöjk
Mizacks Joarinda angel eyes

Vargaviddernas Percy pajas
Vargaviddernas Nikki


Mättjärns Qrumelur
Bumblans Allis


Vargaviddernas Nikki
Fixans Rajja
Bumblans Allis
Mizacks Joarinda angel eyes


Fixans Pappas Pöjk
Chipsmakers nummer ett
Vargaviddernas Percy pajas
Mättjärns Qrumelur

 

*

Skk Överkalix, 4st anmälda
D
omare Bo Lundström


jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

cert
cert


reserv cert
reserv cert

Bim
2b
3b
4b


Bir +
2b
3b
4b

 

Skk Överkalix, 4st anmälda
D
omare Bo Lundström


-
Bumblans Billie?

-
-

Mättjärns Sumo
?

Kompiaisens Gomea Mias
Kompiaisens Gauheella

Mättjärns Sumo
-

Kompiaisens Gomea Mias?

-


-
-
-
-


Mättjärns Sumo
Kompiaisens Gomea Mias
-
-

 

*

Skk Eskilstuna ,12 st anmälda
D
omare Leni Finne/Finland


jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

cert
cert


reserv cert
reserv cert

Bim
2b
3b
4b


Bir +
2b
3b
4b

 

Skk Eskilstuna ,8st anmälda
D
omare Leni Finne/Finland


Chipsmakers Skomakar Anton?
Åswallen Klara klarinett

-
-

-
Elkes Asca grå

Chipsmakers Nummer ett
-

Åswallens Klara klarinett
Chipsmakers Skomakar Anton

-
-


Åswallen Klara klarinett
-
-
-


Chipsmakers Nummer ett
Chipsmakers Skomakar Anton
-
-

 

*

Skk Norrköping,7 st anmälda
D
omare Eva Liljekvist Borg


jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

cert
cert


reserv cert
reserv cert

nordiskt cert
nordiskt cert


reserv nordiskt cert
reserv nordiskt cert

Bim
2b
3b
4b


Bir +
2b
3b
4b

 

Skk Norrköping,  5st deltog
D
omare Eva Liljekvist Borg


Vargaviddernas Percy Pajas
-

-
Tridents Grizzla

-
Ritous söta Sofia

-
Westorps Tomb raider

Tridents Grizzla
Vargaviddernas Percy

-
Ritous söta Sofia


Vargaviddernas Percy
Westorps Tomb raider

-
Tridents Grizzla


Vargaviddernas Percy
-
-
-


Westorps Tomb raider
Tridents Grizzla
Ritous söta Sofia
-

 

*

Skk Visby, 9st anmälda
D
omare Karl Erik Johansson


jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bir vetkl

cert
cert


reserv cert
reserv cert

Bim
2b
3b
4b


Bir +
2b
3b
4b

 

Skk Visby, 9st anmälda
D
omare Karl Erik Johansson


-
Vallerängs kusin vitamin

Västspetsens Absoluta Alma


Westorps Fast and furious
-

Malte
Westorps Tomb raider

Malte

Westorps Fast and furious
-

-
-


Malte
Westorps Fast and furious
-
-


Westorps Tomb raider
Skogsbygdens Ängla spektakel
-
-

 

*

Skk Ljungkile, 24 st anmälda
D
omare A-C Edoff


jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bir vetkl

cert
cert


reserv cert
reserv cert

Bim
2b
3b
4b


Bir +
2b
3b
4b

 

Skk Ljungkile, 23 st deltog
D
omare A-c Edoff


Kopparås Candide
Lövsjökärrs Nora norrsken

Kärradalens Jolly jumper
Kärradalens Jullan jäntunge

Chipsmakers Quando quando
Vargaviddernas Nikki stjärnsmäll

Bodatorps Primus primör
Westorps Saphira

Möllebos Blomma

Kärradalens Jolly jumper
Vargaviddernas Nikki stjärnsmäll
Championat

-
Lövsjökärrs Nora norrsken


Bodatorps Primus primör
Skogsbygdens Ömovitz
Kärradalens Jolly jumper
-


Westorps Saphira
Vargaviddernas Nikki
Möllebo Blomma
Höckgårdens Daga

 

*

Skk Visby, 9st anmälda
D
omare Leif Lehman Jörgensen


jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bir vetkl

cert
cert


reserv cert
reserv cert

Bim
2b
3b
4b


Bir +
2b
3b
4b

 

Skk Visby, 8st deltog
D
omare Leif Lehman Jörgensen


-
Vallerängs kusin vitamin

-
Västspetsens absoluta Alma

Westorps Fast and furious
Westorps Tomb raider

-
Skogsbygdens Ängla spektakel

Malte

Westorps Fast and furious  Championat
Västspetsens Alma

-
-


Westorps Fast and furious
Malte
-
-


Westorps Tomb raider
Skogsbygdens Ängla spektakel
Västspetsens Alma
-

 

*

Skk Öland, 9st anmälda
D
omare C.-E Stafberg


jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bir vetkl BIS vet.

cert
cert


reserv cert
reserv cert

Bim
2b
3b
4b


Bir + BIG
2b
3b
4b

 

Skk Öland, 7st deltog
Domare C.-E Stafberg


-
Pilspetsens Pia

-
-

-
Dangas Asta

-
Krösaskogens Vinnie

Pihlspetsens Gabriella

-
Dangas Asta

-
Dangas Alma


-





Dangas Asta
Dangas Alma
Krösaskogens Vinnie
Pihlspetsens Gabriella


 

*

Skk Sandviken, 9st anmälda
D
omare Åke Cronander


jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bir vetkl

cert
cert


reserv cert
reserv cert

nordiskt cert
nordiskt cert


reserv nordiskt cert
reserv nordiskt cert

Bim
2b
3b
4b


Bir + BIG 3
2b
3b
4b

 

Skk Sandviken, 7st deltog
D
omare Åke Cronander


-
-

Vallerängs Nikko tikko tinn
Svedala Harett harpa

Svedala Nero
Skogsbygdens Filippa copycat

Skogsbygdens Ömovitz
Westorps Saphira

-

-
Skogsbygdens Filippa  
Championat

-
Svedala Harriett harpa


Skogsbygdens Ömovitz
Westorps Saphira

Chipsmakers nummer ett
Skogsbygdens Filippa


Westorps Saphira
Skogsbygdens Filippa
Svedala Hariett
-


Skogsbygdens Ömovitz
Chipsmakers nummer ett
-
-


 

*

Skk Gimo,  23st anmälda
D
omare Jens Myrman


jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bir vetkl

cert
cert


reserv cert
reserv cert

Bim
2b
3b
4b


Bir +
2b
3b
4b

 

Skk Gimo,  18st deltog
D
omare Jens Myrman


Zoyaåsens Egir
-

Vallerängs Nikko tikko tinn
Elkes Extra

Mättjärns Qrumelur
Tridents Grizzla

-
Grålötens Nora

Vargavidernas Freja

Vallerängs Nikko tikko tinn
Tridents Grizzla          
Championat

Zoyaåsens Egir
Wassbölingens Bella notte


Vallerängs Nikko
Chipsmakers Djingis khan
Zoyaåsens Egir
Mättjärns Qrumelur


Tridents Grizzla
Vargavidernas Freja
Wassbölingens Bella notte
Grålötens Nora

 

*

Skk Eslöv, 16st anmälda
D
omare:Svein Bjarne Helgesen/Norge


jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

cert
cert


reserv cert
reserv cert

Bim
2b
3b
4b


Bir +
2b
3b
4b

 

Skk Eslöv, 13st deltog
D
omare:Svein Bjarne Helgesen/Norge


-
Änglundagårds Ljuva

Kärradalens Jolly jumper
Fixans Samba o lek

-
Persbo Tjorven

Bodatorps Primis primör
Fixans Rajja rappakalja

Kärradalens Jolly
Persbo Tjorven

-
Änglundagårds Ljuva


Kärradalens Jolly
Bodatorps Primis primör
Fixans Pappas pöjk
-


Fixans Rajja
Persbo Tjorven
Änglundagårds Ljufva
Fixans Samba o lek

 

*

Skk Sundsvall 5 st anmälda
D
omare Nina Janger/Finland


jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

cert
cert


reserv cert
reserv cert

Bim
2b
3b
4b


Bir +
2b
3b
4b

 

Skk Sundsvall 5 st deltog
D
omare Nina Janger/Finland


-
-

Svedala Lucas luta
Kvastapinglans Cafe´ au lait

-
Dangas Cleopatra

-
-

Svedala Lucas
Dangas Cleopatra fredsdotter

-
Grålötens Kellie


Dangas Cleopatra
Grålötens Kellie kanelknäcke
-
-


Svedala Lucas
-
-
-

 

Skk Växjö  24st anmälda
D
omare Henrik Härling


jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bir vetkl

cert
cert


reserv cert
reserv cert

Bim
2b
3b
4b


Bir +
2b
3b
4b

 

Skk Växjö  21st deltog
D
omare Henrik Härling


Lejondalens Bozz
Fröjereds Marscha

Everotts Ragnar runsten
Fixans Samba o lek

Mättjärns Qrumelur
Skogsbygdens Gertrud

Skogsbygdens Ömovitz
Westorps Saphira

Malte

Everotts Ragnar
Fixans Samba

Lejondalens Bozz
Skogsbygdens Gertrud


Skogsbygdens Ömovitz comhem
Everotts Ragnar runsten
Malte
Lejondalens Bozz


Fixans Samba o lek
Skogsbygdens Gertrud
Westorps Saphira
Fixans Rajja rappakalja

 

Skk Stockholm,       st anmälda
D
omare Torbjörn Skaar


jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bir vetkl

cert
cert


reserv cert
reserv cert

nordiskt cert
nordiskt cert


reserv nordiskt cert
reserv nordiskt cert

Bim
2b
3b
4b


Bir +
2b
3b
4b

 

Hittar du några felaktigheter får du gärna mejla mig, !
kilagarden@hotmail.com

   vinstrikast 2018 t.o.m Eslöv Sundsvall, Växjö

 

1


2

3

4

5

6

7

8

9

10



 

Westorps Saphira


Skogsbygdens Ömovitz

Westorps Tomb raider

Dangas Beata

Grålötens Linus på linjen

Dangas Asta

Grålötens Nora

Bodatorps Primus

Fixans Pappas pöjk

Chipsmakers Nummer ett


..............................................


Fixans Panta na'mera
Hjärtefröjdens Jetfire

Tridents Grizzla

Wassbölinens Bella notte
Sydspetsens Nisse
Fixans Samba o lek
Mizacks Joarinda

Svedala Tindra
Fixans Göte
Kompiaisen Doktorin
Lejondalens Attack
Fixans Rajja
Kärradalens Jullan

Hjärtefröjdens Ironhide
Dunmålas Gusten
Mättjärns Sumo
Svedala Lucas luta
 
Chipsmakers Djingis kahn
Wassbölingens Buster Keaton
Hultahäxans Baccus

Vallerängs Nikko
Skogsbygdens Elvis superhit
Hultahäxans Alva
Vargaviddernas Nikki
Ritous Loka lavendel
Kärradalens Jolly

Kuskvillans Svea
Fixans Lovis
Åswallens Klara
Vargaviddernas Percy
Malte
Westorps fast an furious
Dangas Cleopatra

175/5


140/5

105/5

70/1

65/3

60/2

57,5/3

55/3

45/2

42,5/3


.........


40/1
40/2

35/2

30/1
30/1
30/1
30/2

25/1
25/1
25/1
25/1
25/1
25/2

20/1
20/1
20/1
20/1

15/1
15/1
15/1

12,5/1
12,5/1
12,5/1
12,5/1
12,5/1
12,5/1

10/1
10/1
10/1
10/1
10/1
10/1
10/1

 

         Hanar

1

2

3

4

5

6

7

8



11

 

Skogsbygdens Ömovitz

Grålötens Linus på linjen

Fixans Pappas pöjk

Bodatorps Primus

Chipsmakers nummer ett

Hjärtefröjdens Jetfire

Sydspetsens Nisse

Fixans Göte
Kompiaisen Doktorin
Lejondalens Attack

Dunmålas Gusten
Mättjärns Sumo
Svedala Lucas


-----------------

Chipsmakers Djingis kahn
Wassbölingens Buster Keaton
Hultahäxans Baccus

Vallerängs Nikko
Skogsbygdens Elvis superhit
Kärradalens Jolly

Vargaviddernas Percy
Malte
Westorås fast and furious

 

       Tikar

1

2

3

4

5

6

7

8



11



 

Westorps Saphira

Westorps Tomb raider

Dangas Beata

Dangas Asta

Grålötens Nora

Fixans Panta na'mera

Tridents Grizzla

Wassbölinens Bella notte
Fixans Samba o lek
Misacks Joarinda Angel eyes

Svedala Tindra tranbär
Fixans Rajja
Kärradalens Jullan


-----------------------------

Hjärtefröjdens Ironhide

Hultahäxans Alva
Vargaviddernas Nikki
Ritous Loka lavendel

Kuskvillans Svea
Fixans Lovis
Åswallens Klara
Dangas Cleopatra


 




Montern på mydog var välbesökt








Lill & Movitz på väg in i stora ringen




Lill & Movitz på väg ut ur stora ringen...

















Fantastiska Elvis med sin fantastiska matte, tog sitt sista cert i Lidköping och blev Champion. Egentligen är han en fantastisk agilityhund! Stort grattis fantastiska Åsa!








tagit cert i år - 2018

Bodatorps Madicken
Brandklipparens Yla
Chipsmakers Nummer ett            
Championat
Chipsmakers skomakar Anton
Dangas Asta      2st                     
Championat
Dangas Alma
Dangas Beata
Eldhästens Fingal                       
Championat
Eldhästens Nåjja
Everotts Ragnar  2st
Fixans Lovis
Fixans Samba o lek
Hultahäxans Alice Alizin
Hultahäxans Baccus     2st
Hjärtefröjdens Ironhide  2st         
Championat
Häckamorrans Kalle Blomkvist    
Championat
Kompiaisen Elänen Ilo                  Championat
Kompiaisens Doctorin                  
Championat
Korpklyftans Pingu
Kuskvillans Svea
Kärradalens Jullan 2st
Kärradalens Jolly jumper 2st
Lejondalens Attack
Mizacks Joarinda Angel eyes  2st 
Championat
Mizacks Hera
Mättjärnd Sumo
Next nordique van de Klostertuin
Persbos Tjorven
Ritous Loka
Svedala Tindra tranbär                
Championat
Svedala Lucas luta 2st
Skogsbygdens Elvis Superhit         
Championat
Skogsbygdens Findus comback     
Championat
Skogsbygdens Filippa copycat       Championat
Sydspetsens Nisse  2st                  
Championat
Tridents Grizzla 2st                     
Championat
Vargaviddernas Perscy  2st
Vargaviddernas Nikki 2st             
Championat
Västspetsens absoluta Alma
Wassbölingens Bella notte
Wassbölingens Buster keaton         
Championat
Wassbölingens Cecilia lind          
Championat
Westorps Saphira                           Championat
Westorps Fast and furious  2st       
Championat
Zoyaåsens Egir












































































Bilderna ovan har vi Skogsbygdens Findus med sin glada och stolta matte Susanna tog sista certet och blev champion i Borås






















Så här bra lyckades jag med Bir & Bim fotograferingen...
Domaren blev iallafall bra..






Här kommer en bättre bild - tagen av någon annan...






tagit cert i år - 2018

Bodatorps Madicken
Brandklipparens Yla
Chipsmakers Nummer ett            
Championat
Chipsmakers skomakar Anton
Dangas Asta      2st                     
Championat
Dangas Alma
Dangas Beata
Eldhästens Fingal                       
Championat
Eldhästens Nåjja
Everotts Ragnar  2st
Fixans Lovis
Fixans Samba o lek
Hultahäxans Alice Alizin
Hultahäxans Baccus     2st
Hjärtefröjdens Ironhide  2st         
Championat
Häckamorrans Kalle Blomkvist    
Championat
Kompiaisen Elänen Ilo                  Championat
Kompiaisens Doctorin                  
Championat
Korpklyftans Pingu
Kuskvillans Svea
Kärradalens Jullan 2st
Kärradalens Jolly jumper 2st
Lejondalens Attack
Mizacks Joarinda Angel eyes  2st 
Championat
Mizacks Hera
Mättjärnd Sumo
Next nordique van de Klostertuin
Persbos Tjorven
Ritous Loka
Svedala Tindra tranbär                
Championat
Svedala Lucas luta 2st
Skogsbygdens Elvis Superhit         
Championat
Skogsbygdens Findus comback     
Championat
Skogsbygdens Filippa copycat       Championat
Sydspetsens Nisse  2st                  
Championat
Tridents Grizzla 2st                     
Championat
Vargaviddernas Perscy  2st
Vargaviddernas Nikki 2st             
Championat
Västspetsens absoluta Alma
Wassbölingens Bella notte
Wassbölingens Buster keaton         
Championat
Wassbölingens Cecilia lind          
Championat
Westorps Saphira                           Championat
Westorps Fast and furious  2st       
Championat
Zoyaåsens Egir














































































tagit cert i år - 2018

Bodatorps Madicken
Brandklipparens Yla
Chipsmakers Nummer ett            
Championat
Chipsmakers skomakar Anton
Dangas Asta      2st                     
Championat
Dangas Alma
Dangas Beata
Eldhästens Fingal                       
Championat
Eldhästens Nåjja
Everotts Ragnar  2st
Fixans Lovis
Fixans Samba o lek
Hultahäxans Alice Alizin
Hultahäxans Baccus     2st
Hjärtefröjdens Ironhide  2st         
Championat
Häckamorrans Kalle Blomkvist    
Championat
Kompiaisen Elänen Ilo                  Championat
Kompiaisens Doctorin                  
Championat
Korpklyftans Pingu
Kuskvillans Svea
Kärradalens Jullan 2st
Kärradalens Jolly jumper 2st
Lejondalens Attack
Mizacks Joarinda Angel eyes  2st 
Championat
Mizacks Hera
Mättjärnd Sumo
Next nordique van de Klostertuin
Persbos Tjorven
Ritous Loka
Svedala Tindra tranbär                
Championat
Svedala Lucas luta 2st
Skogsbygdens Elvis Superhit         
Championat
Skogsbygdens Findus comback     
Championat
Skogsbygdens Filippa copycat       Championat
Sydspetsens Nisse  2st                  
Championat
Tridents Grizzla 2st                     
Championat
Vargaviddernas Perscy  2st
Vargaviddernas Nikki 2st             
Championat
Västspetsens absoluta Alma
Wassbölingens Bella notte
Wassbölingens Buster keaton         
Championat
Wassbölingens Cecilia lind          
Championat
Westorps Saphira                           Championat
Westorps Fast and furious  2st       
Championat
Zoyaåsens Egir
























































































Nästa års utställningshundar?




Skogsbygdens Jerry stilig " Fredman"




Skogsbygdens Kajsa karamell "Bengstsson"




Skogsbygdens Kerstin komplett




Ibland blir Kerstin trött när hon dricker vatten
ur en bakform...och somnar!




tagit cert i år - 2018

Bodatorps Madicken
Brandklipparens Yla
Chipsmakers Nummer ett            
Championat
Chipsmakers skomakar Anton
Dangas Asta      2st                     
Championat
Dangas Alma
Dangas Beata
Eldhästens Fingal                       
Championat
Eldhästens Nåjja
Everotts Ragnar  2st
Fixans Lovis
Fixans Samba o lek
Hultahäxans Alice Alizin
Hultahäxans Baccus     2st
Hjärtefröjdens Ironhide  2st         
Championat
Häckamorrans Kalle Blomkvist    
Championat
Kompiaisen Elänen Ilo                  Championat
Kompiaisens Doctorin                  
Championat
Korpklyftans Pingu
Kuskvillans Svea
Kärradalens Jullan 2st
Kärradalens Jolly jumper 2st
Lejondalens Attack
Mizacks Joarinda Angel eyes  2st 
Championat
Mizacks Hera
Mättjärnd Sumo
Next nordique van de Klostertuin
Persbos Tjorven
Ritous Loka
Svedala Tindra tranbär                
Championat
Svedala Lucas luta 2st
Skogsbygdens Elvis Superhit         
Championat
Skogsbygdens Findus comback     
Championat
Skogsbygdens Filippa copycat       Championat
Sydspetsens Nisse  2st                  
Championat
Tridents Grizzla 2st                     
Championat
Vargaviddernas Perscy  2st
Vargaviddernas Nikki 2st             
Championat
Västspetsens absoluta Alma
Wassbölingens Bella notte
Wassbölingens Buster keaton         
Championat
Wassbölingens Cecilia lind          
Championat
Westorps Saphira                           Championat
Westorps Fast and furious  2st       
Championat
Zoyaåsens Egir




























































tagit cert i år - 2018

Bodatorps Madicken
Brandklipparens Yla
Chipsmakers Nummer ett            
Championat
Chipsmakers skomakar Anton
Dangas Asta      2st                     
Championat
Dangas Alma
Dangas Beata
Eldhästens Fingal                       
Championat
Eldhästens Nåjja
Everotts Ragnar  2st
Fixans Lovis
Fixans Samba o lek
Hultahäxans Alice Alizin
Hultahäxans Baccus     2st
Hjärtefröjdens Ironhide  2st         
Championat
Häckamorrans Kalle Blomkvist    
Championat
Kompiaisen Elänen Ilo                  Championat
Kompiaisens Doctorin                  
Championat
Korpklyftans Pingu
Kuskvillans Svea
Kärradalens Jullan 2st
Kärradalens Jolly jumper 2st
Lejondalens Attack
Mizacks Joarinda Angel eyes  2st 
Championat
Mizacks Hera
Mättjärnd Sumo
Next nordique van de Klostertuin
Persbos Tjorven
Ritous Loka
Svedala Tindra tranbär                
Championat
Svedala Lucas luta 2st
Skogsbygdens Elvis Superhit         
Championat
Skogsbygdens Findus comback     
Championat
Skogsbygdens Filippa copycat       Championat
Sydspetsens Nisse  2st                  
Championat
Tridents Grizzla 2st                     
Championat
Vargaviddernas Perscy  2st
Vargaviddernas Nikki 2st             
Championat
Västspetsens absoluta Alma
Wassbölingens Bella notte
Wassbölingens Buster keaton         
Championat
Wassbölingens Cecilia lind          
Championat
Westorps Saphira                           Championat
Westorps Fast and furious  2st       
Championat
Zoyaåsens Egir






























































[Home] [kenneln] [Nyheter] [Västgötaspets] [Kullar] [Avelshanar] [Valpkullar] [köpa valp hos oss] [2018] [Champions] [Hd] [till salu] [reklam]