SKK& SKV ;s officiella utställningar 2017

2016 2015 2014 2013
2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skk My dog 1- 41 st anmälda
D
omare Hans Almgren


jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bir vetkl

cert
cert


reserv cert
reserv cert

Bim
2b
3b
4b


Bir +
2b
3b
4b

 

Skk My dog 1- 28 st vuxna deltog
D
omare Hans Almgren


Häckamorrans Kalle Blomkvist
Westorps Saphira Queen of diamond

Tridents Frodo
Dangas Önnie

Fröjereds Lasse lucidor
Westorps Tomb Raider

Bodatorps Primus primör
Dangas Petronella

Fixans Göte väst

Häckamorrans Kalle Blomkvist
Westorps Saphira Queen of diamond


Tridents Frodo
Westorps Tomb raider


Dangas Petronella
Westorps Saphira
Westorps Tomb Raider
Vargaviddernas fina Feminina


Fixans Göte väst
Bodatorps Primus primör
Häckamorrans Kalle Blomkvist
Skogsbygdens Ömovitz comhem

 

............................................................................

Skk My dog 2 - 32st anmälda
D
omare Francesko salvatore??


jkk hane cruft kvalificerad 2018
jkk tik    cruft kvalificerad 2018

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bir vetkl

cert
cert


reserv cert
reserv cert

Bim    cruft kvalificerad 2018
2b
3b
4b


Bir      cruft kvalificerad 2018
2b
3b
4b

Skk My dog 2- 26 st vuxna deltog
Domare JaneiroFransiscoSalvador/Portugal


Häckamorrans Kalle Blomkvist
Westorps Saphira Queen of diamond

Westorps Hercules heartbreaker
Westorps Nike star trade

Fröjereds Lasse lucidor
Westorps Tomb Raider

Bodatorps Primus primör
Vargaviddernas Kristin krusidull

Fixans Göte väst


Westorps Hercules heartbreaker
Westorps Tomb raider   champion


Häckamorrans Kalle Blomkvist
Westorps Saphira Queen of diamond


Fixans Göte väst
Bodatorps Primus primör
Westorps Hercules heartbreaker
Häckamorrans Kalle Blomkvist


Westorps Tomb Raider
Westorps Saphira
Vargaviddernas Kristin krusidull
Svedala Hjördis hjortron

............................................................................

Skk Strängnäs  20 st anmälda
D
omare Torbjörn Skaar


jkk hane
jkk tik   

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bir vetkl

cert
cert


reserv cert
reserv cert

Bim     
2b
3b
4b


Bir     
2b
3b
4b
 

Skk Strängnäs  18 st vuxna deltog
Domare Torbjörn Skaar


Vallerängs Håkan hårdrockare
Flodaskogens Yoyo Yaffadotter

-
Vallerängs Jenny jazz

EldhästensFingal Filur
FixansPanta na´mera

Grålötens Linus på linjen
Grålötens Nora nattmara

Grålötens Taggad till tusen

Eldhästens Fingal Filur
Vallerängs Jenny jazz

-
Fixans Panta na´mera


Grålötens Rumplöse rally Rune
Grålötens Linus på linjen
Feuervales Over the top?
Eldhästens Fingal Filur


Grålötens Nora nattmara
Vallerängs Jenny jazz
Westorps Tomb raider
Fixans Panta na´mera

 

............................................................................

Skk Malmö  17st anmälda
D
omare:Thomas Rholin


jkk hane
jkk tik   

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bir vetkl

cert
cert


reserv cert
reserv cert

Bim     
2b
3b
4b


Bir     
2b
3b
4b

Skk Malmö 13st vuxna deltog
Domare:Thomas Rholin


-
Dunmålas Inez

Dangas Äragon Thorson
Ritous Heidi humle

Persbo Emil
-

Bodatorps Primus primör
Svedala Hjördis hjortron

Fixans Göte väst

Persbo Emil
Dunmålas Inez


-
Ritous Heidi humle


Dunmålas Elina
Dunmålas Inez
Svedala Hjördis hjortron
Ritous Heidi humle


Fixans Göte väst
Persbo Emil
Bodatorps Primus primör
-

............................................................................

Skk Västerås 19 st anmälda
D
omare:Ch Bjerstedt Ohlsson


jkk hane
jkk tik   

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bir vetkl

cert
cert


reserv cert
reserv cert

Bim     
2b
3b
4b


Bir     
2b
3b
4b

Skk Västerås 18 st vuxna deltog
Domare:Christina Bjerstedt Ohlsson


-
Wassbölingens Cecilia Lind

Wassbölingens Buster Keaton
Lovis-Lin

Jaxonville X tempore vaan
Fixans Panta na'mera

Grålötens rumplösa rally Rune
Svedala Smilla smultron

Oxbergets Birka?

Jaxonville X tempore van champion
Wassbölingens Cecilia Lind


Wassbölingens Buster Keaton
Svedala Måne månsten


Grålötens rumplösa rally Rune
Jaxonville X tempore vaan
Wassbölingens Buster Keaton
-


Svedala Smilla smultron
Wassbölingens Cecilia Lind
Svedala Måna månsten
Fixans Panta na'mera

............................................................................

Skk Lidköping  9st anmälda
D
omare:


jkk hane
jkk tik   

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bir vetkl

cert
cert


reserv cert
reserv cert

Bim     
2b
3b
4b

Bir     
2b
3b
4b

Skk Lidköping  9st deltog
D
omare
 


-
Westorps Saphira Queen of diamonds

Wassbölingens Buster Keaton
-

-
Mizacks Joarinda Angel eyes

Wassbölingens Aston Martin
Westorps Tomb raider

Höckgårdens Stina

Wassbölingens Buster Keaton
Westorps Saphira Queen of diamonds


-
-


Wassbölingens Aston Martin
Skogsbygdens Ömovitz comhem
Wassbölingens Buster Keaton
-

Westorps Tomb raider
Westorps Saphira Queen of diamonds
Höckgårdens Stina
-

............................................................................

Skk Hässleholm 16st anmälda
D
omare: Birk Carsten Dk


jkk hane
jkk tik   

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bir vetkl

cert
cert


reserv cert
reserv cert

Bim     
2b
3b
4b


Bir     
2b
3b
4b

Skk Hässleholm 15st vuxna deltog
Domare: Birk Carsten Dk


Rätt o slätts fjantiga filur
Dangas Asta x dotter

Häckamorrans Kalle Blomkvist
Kvastapinglans Annaconda

Lejondalens Pripps på G
Ritous Hanne Humle

-
Dunmålas Felicia

Fixans Göte väst

Lejondalens Pripps
Dangas Asta


Rätt o slätts fjantiga filur
Kvastapinglans Annaconda?


Dangas Asta
Kvastpinglans Annaconda
Dunmålas Felicia
Dunmålas Elina


Fixans Göte väst
Lejondalens Pripps
Rätt o slätts fjantiga filur
Häckamorrans Kalle Blomkvist

............................................................................

Skk Piteå 7st
D
omare: Eva Liljekvist Borg


jkk hane
jkk tik   

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

cert
cert


reserv cert
reserv cert

Bim     
2b
3b
4b


Bir     
2b
3b
4b

Skk Piteå 7st deltog
D
omare: Eva Liljekvist Borg


Hjärtefröjdens Mini aTure
-

Hjärtefröjdens Jetfire
Hultahäxan Alva Alvedon

-
-

-
Knalletorpets Zippelina

Hjärtefröjdens Jetfire
Hultahäxan Alva alvedon

-
Knalletorpets Zippelina


Hjärtefröjdens Jetfire
-
-
-


Hultahäxan Alva alvedon
Knalletorpets Zippelina
-
-

............................................................................

Skv Gränna 62+71=133 +9 valpar
Domare: hanar: Nina Karlsdotter
tikar: Karl-Erik Johansson

hanvalp valp/4-6m/ 1st 6-9m/2st
tikvalp/4-6m/3st     6-9m/3st  
Bim
Bir

1:a jkk hane/10st
2a.
3:a
4:a

1:a jkk tik/13st
2:a
3:a
4:a

1:a ukk hane/10st
2a.
3:a
4:a

1:a ukk tik/12st
2a.
3:a
4:a

1:a ökk hane/17st
2:a
3:a
4:a

1:a ökk tik/18st
2:a
3:a
4:a

1:a chkl hane/15st
2:a
3:a
4:a

1:a chkl tik/14st
2:a
3:a
4:a

1:a hanar vetkl/10st
2:a
3:a
4:a

1:a tikar vetkl/14st
2:a
3:a
4:a

BIR veteran
Bim veteran

cert hane
cert tik


r-cert hane
r-cert tik


Bim
2b
3b
4b

Bir/Bis

2b
3b
4b

Skv Gränna 56+65=121 deltog
Domare: hanar: Nina Karlsdotter
tikar: Karl-Erik Johansson

hanvalp valp/4-6m/ 1st 6-9m/2st
tikvalp/4-6m/3st     6-9m/3st  
Bim Fixan´s Samba o Lek
Bir
Maiskis Tongariro
/ Finland

Vargaviddernas Nero Polstjärna
Kärradalens Izac Izcall
Kaagzicht Mr Lucky Diamond/Holland
Danga´s Botvid Thorson / Finland

Nordville Futura Figlia / Finland
Danga´s Asta X-dotter
Svedala Klara Kristall
Vargaviddernas Nancy Stjärnglans

Häckmorrans Kalle Blomqvist
Maiskis Zandari / Finland
Adavalls Enda Eskil / Finland
Häckamorrans Birk Borkason

Chipsmakers När mamma var liten
Vargaviddernas Miriam Miami
Maiskis Zenyatta / Finland
Westorps Nike Startrade

Wassbölingens Andy Pandy
Jaxonville Usko Vaan / Finland
Korpklyftans Pingu
Mizacks Jonatan Miracle Man

Fixans Panta na mera
Jaxonville X-Tremesti Essi /Finland
Fixan´s Rajja Rappakalja
Elkes Anja

Dangas X Force
Maiskis Shergar / Finland
Danga's-Yakari-F / Finland
Jaxonville X-tempore Vaan/Finland

Westorps Tomb raider
Jaxonville Aa- La la Lady/Finland
Svedala Tindra Tranbär
Dunmålas Felicia

Fixans Casino
Fennican Ivanilos  / Finland
Fixan´s Göte väst
 ?

Skogsbygdens Nora supernova
Stenrikas Försigkomna Fabiola
Svedala Peppi Porslinsdocka./Finland
Maiskis Vivian / Finland

Skogsbygdens NORA supernova
Fixans Casino

Maiskis Shergas
Jaxonville Ah lala lady


Häckamorrans Kalla Blomkvist
Svedala Tindra tranbär


Westorps Tomb raider

Jaxonville Ah lala lady / Finland
Skogsbygdens Nora supernova
Svedala Tindra tranbär
/ Holland

Dangas X Force

Maiskis Shergas
/ Finland
Dangas Yakari / Finland
Häckamorrans Kalle Blomkvist

............................................................................

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skk Gimo 27st anmälda
Domare: Henrik Härling


jkk hane
jkk tik   

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bir vetkl

cert
cert


reserv cert
reserv cert

Bim     
2b
3b
4b


Bir     
2b
3b
4b

Skk Gimo 21st vuxna deltog
D
omare: Henrik Härling


-
Tridens Grizzla

Adavallens Enda Eskil
Chipsmakers nitar och läder

Chipsmakers Movistar
Fixans Panta na mera

Jaxonville Usko van
Jaxonville Åhh la la

Oxbergets Birka

Chipsmakers Movistar
Jaxonville Åhh la la


Jaxonville Usko van
Fixans Panta na mera

Jaxonville Åhh la la
Oxbergets Birka
Fixans Panta na mera
Mizacks Anouk mystik pink


Chipsmakers Movistar
Jaxonville Usko van
Adavallens Enda Eskil
Grålöten Linus på linjen

............................................................................

Skk Norrköping 19st anmälda
Domare: Kurt Nilsson


jkk hane
jkk tik   

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bir vetkl

cert
cert


reserv cert
reserv cert

Bim     
2b
3b
4b


Bir     
2b
3b
4b

Skk Norrköping 13 vuxna deltog 
Domare: Kurt Nilsson


-
Westorps Saphira Queen of diamonds

Hjärtefröjdens Jetfire
Hjärtefröjdens Ironhide

Konnukunkodan Ingjaid isflak
-

Skogsbygdens Ömovitz comhem
Westorps Tomb raider

Chipsmakers Djingis Kahn

Hjärtefröjdens Jetfire
Westorps Saphira Queen of diamonds


Konnukunkodan Ingjaid isflak
-


Skogsbygdens Ömovitz comhem
Hjärtefröjdens Jetfire
Konnukunkodan Ingjaid isflak
Chipsmakers Djingis Kahn


Westorps Saphira Queen of diamonds
Westorps Tomb raider
-
-

............................................................................

Skk Norrköping 18st anmälda
Domare:Birgitta Svarstad


jkk hane
jkk tik   

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bir vetkl

cert
cert


reserv cert
reserv cert

Bim     
2b
3b
4b


Bir     
2b
3b
4b

Skk Norrköping 16st vuxna deltog
D
omare:Birgitta Svarstad


-
Dangas Asta x dotter

Hjärtefröjdens Jetfire
Hjärtefröjdens Ironhide

Tridents Fabbe
Fixans Panta na mera

Skogsbygdens Ömovits
Westorps Tomb raider

Chipsmakers Djingis Kahn

Chipsmakers Djingis Kahn
Dangas Asta x dotter


Tridents Fabbe
Fixans Panta na mera

Chipsmakers Djingis Kahn
Fixans Göte väst
Skogsbygdens Ömovitz comhem
Tridents Fabbe


Westorps Tomb raider
Dangas Asta x dotter
Fixans Panta na mera
Hjärtefröjdens Ironhide

............................................................................

Skk Norrköping 12st anmälda
Domare: Diane Andersen Usa


jkk hane
jkk tik   

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

cert
cert


reserv cert
reserv cert

Bim     
2b
3b
4b


Bir     
2b
3b
4b

skk Norrköping 11st deltog
Domare: Diane Andersen Usa


-
Svedala Måna månsten

-
Hjärtefröjdens Ironhide

Tridents Fabbe
Ritous söta Sofia

Skogsbygdens Ömovits
Westorps Tomb raider

Tridents Fabbe
Svedala Måna


-
Hjärtefröjdens Ironhide


Tridents Fabbe
Skogsbygdens Ömovitz
-
-


Westorps Tomb raider
Svedala Måna månsten
Hjärtefröjdens Ironhide
Westorps Saphira

............................................................................

Skk Leksand  8 st anmälda
D
omare: Gunilla Sandberg


jkk hane
jkk tik   

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

cert
cert


reserv cert
reserv cert

Bim     
2b
3b
4b


Bir     
2b
3b
4b

Skk Leksand  8 st
D
omare: Gunilla Sandberg


-
Flodaskogens Yo jo Yaffadotter

-
Zoyaåsens Saga

Korpklyftans Lufsen
Mizacks Joarinda Angel eys

-
Svedala Smilla smultron

Korpklyftans Lufsen
Flodaskogens Yojjo

Eldhästens Fingal filur
Svedala Måna


Flodaskogens Yo jo Yaffadotter
Svedala Måna månsten
Zoyaåsens Saga
Mizacks Joarinda


Korpklyftans Lufsen
Eldhästens Fingal filur
-
-

............................................................................

Skk Vänersborg 13 anmälda
Domare:AnnChristin Johansson


jkk hane
jkk tik   

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bir vetkl

cert
cert


reserv cert
reserv cert

Bim     
2b
3b
4b


Bir     
2b
3b
4b

Skk Vänersborg 11 deltog
Domare: AnnChristin Johansson


-
Westorps Saphira

-
-

Fixans Pappas pöjk
Fixans Rajja Rappakalja

Skogsbygdens Ömovitz comhem
Mizacks Alisha Rosylva

Höckgårdens Stina

Fixans Pappas pöjk
champion
Westorps Saphira queen of diamonds


-
Mizacks
 
Alisha Rosylva

Fixans Pappas pöjk
Skogsbygdens Ömovitz
-
-


Westorps Saphira queen of diamonds
Mizacks
Alisha Rosylva
Fixans Rajja rappakalja
Vargaviddernas Nikki

............................................................................

Skk Vännäs 9st
D
omare: Nina Karlsdotter


jkk hane
jkk tik   

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

cert
cert


reserv cert
reserv cert

Bim     
2b
3b
4b


Bir     
2b
3b
4b

Skk Vännäs 9st
D
omare: Nina Karlsdotter


Chipsmakers Quinn tur Eskimo
Svedala Amina akvamarin

Chipsmakers Nummer ett
Chipmakers Nitar o läder

-
Mizacks Joarinda angel eyes

-
Chipsmakers Hello mary lou

Chipsmakers Nummer ett
Svedala Amina akvamarin


Chipsmakers Quinn tur Eskimo
-

Svedala Amina akvamarin
Chipsmakers Hello mary lou
-
-


Chipsmakers Nummer ett
Chipsmakers Quinn the Eskimo
-
-

............................................................................

Skk Gällivare  10 st anmälda
D
omare: Nils Arne Törnlöv


jkk hane
jkk tik   

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

cert
cert


reserv cert
reserv cert

Bim     
2b
3b
4b


Bir     
2b
3b
4b

Skk Gällivare  9 st deltog
Domare: Nils Arne Törnlöv


Mättjärns Sumo
-

-
Ramsebergets Lisa

-
Brandklipparens Yxa

Wäliharjun Dodge Dart
Knalletorpets Zippelina

Krösaskogens Zeke
Knalletorpets Zippelina
champion

Mättjärns Sumo
Brandklipparens Yxa


Knalletorpets Zippelina
Brandklipparens Yxa
Ramsebergets Lisa
-


Krösaskogens Zeke
Mättjärns Sumo
Wäliharjun Dodge Dart
-

............................................................................

Skk Borås  10 st
D
omare: Jan Törnblom


jkk hane
jkk tik   

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

cert
cert


reserv cert
reserv cert

Bim     
2b
3b
4b


Bir     
2b
3b
4b

Skk Borås  10 st
D
omare: Jan Törnblom


Häckamorrans Birk Borkason
Westorps Saphira Queen of diamonds

-
-

Fröjereds Lasse lucidor
-

Skogsbygdens Ömovitz
Westorps Tomb raider

Fröjereds Lasse lucidor champion
Westorps Saphira
Queen of diamonds


Häckamorrans Birk Borkason
-


Skogsbygdens Ömovitz
Fröjereds Lasse lucidor
Häckamorrans Birk Borkason



Westorps Tomb raider
Westorps Saphira Queen of diamonds
-
-

............................................................................

Skk Tvååker  10 st
D
omare:Leif Ragnar Hjort


jkk hane
jkk tik   

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bir vetkl

cert
cert


reserv cert
reserv cert

Bim     
2b
3b
4b


Bir     
2b
3b
4b

Skk Tvååker  9 st deltog
Domare:Leif Ragnar Hjort


Kärradalens Izak
Dangas Alma

-
-

Lejondalens Pripps på G
Ritous Tora

Bodatorps primus primör
Kopparås Heather

Fixans Göte väst

Kärradalens Izak
Dangas Alma


-
-


Kopparås Heather
Dangas Alma
-
-


Fixans Göte
Bodatorps primus primör
Kärradalens Izak
-

............................................................................

Skk Tvååker 22 st
D
omare:Christina Bjersteth Olsson


jkk hane
jkk tik   

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bir vetkl

cert
cert


reserv cert
reserv cert

Bim     
2b
3b
4b


Bir     
2b
3b
4b

Skk Tvååker 19 st deltog
Domare:Christina Bjersteth Olsson


Sänningegårdens Izak Iskall
Dangas Alma

Sänningegårdens Ume
-

Westorps Herkules
Hultahäxans Ammi-Amaryl

Bodatorps Primus Primör
Westorps Tomb raider

Fixans Göte väst

Westorps Herkules  champion
Hultahäxans Ammi-Amaryl

-
Ritous Tora tofsmes


Fixans Göte väst
Westorps Herkules
Bodatorps Primus Primör
-


Westorps Tomb raider
Dunmålas Felicia
Hultahäxans Ammi-Amaryl
Ritous Tora tofsmes

............................................................................

Skk Alfta  6st
D
omare:Anna Törnlöv


jkk hane
jkk tik   

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

cert
cert


reserv cert
reserv cert

Bim     
2b
3b
4b


Bir     
2b
3b
4b

Skk Alfta 3st deltog
Domare:Anna Törnlöv


-
Kärradalens Iza Ister

-
-

Korpklyftans Lufsen
Grålötens Kellie kanelknäcke

-
-

Korpklyftans Lufsen champion
Grålötens Kellie

-
Kärradalens Iza Ister


Grålötens Kellie kanelknäcke
KärradalensIza Ister
-
-


Korpklyftans Lufsen
-
-
-

............................................................................

Skk Piteå  7st anmälda
D
omare: Susanne Nilsson


jkk hane
jkk tik   

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

cert
cert


reserv cert
reserv cert

Bim     
2b
3b
4b


Bir     
2b
3b
4b

Skk Piteå 4 st deltog
Domare: Susanne Nilsson


Mättjärns Sumo
Kärradalens Iza Ister

-
-

-
Dangas Vajlet

Krösaskogens Ylo
-

Mättjärns Sumo
Kärradalesns Iza Ister

-
Dangas Vajlet


Mättjärns Sumo
-
-
-


Kärradalens Iza Ister
Dangas Vajlet
-
-

............................................................................

Skk Köping 13 st
D
omare: Jan Törnblom


jkk hane
jkk tik   

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bir vetkl

cert
cert


reserv cert
reserv cert

Bim     
2b
3b
4b


Bir     
2b
3b
4b

Skk Köping 13 st
D
omare:


-
Flodaskogens Java Jaffadotter

Chipsmakers nummer ett
Chipsmakers Nitar o läder

-
Mizacks Joarinda angel eyes

Jackdows Orvar onyx
Westorps Tomb raider

Chipsmakers Djingis kahn


Chipsmakers Djingis kahn champion
Chipsmakers Nitar o läder

Chipsmakers nr ett
Zoyaåsens Saga


Jackdows Orvar onyx
Chipsmakers Djingis kahn
Chipsmakers nummer ett
-


Westorps Tomb raider
Chipsmakers nitar o läder
Zoyåsens Saga
Misacks Joarinda

............................................................................

Skk Ransäter 15st
D
omare:


jkk hane
jkk tik   

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bir vetkl

cert
cert


reserv cert
reserv cert

Bim     
2b
3b
4b


Bir     
2b
3b
4b

Skk Ransäter 13 st deltog
Domare:


Kärradalens Izak
Wassbölingens Cecilia

-
Fixans Raijja

Wassbölingens Buster Keaton
-

Bodatorps Primus primör
Westorps Tomb raider

Vargaviddernas Fina feminin

Kärradalens Izak
Wassbölingens Cecilia

Wassbölingens Buster K
Fixans Raijja


Vargaviddernas Fina feminin
Westorps Tomb raider
Wassbölingens Cecilia
Fixans Raijja rappakalja


Bodatorps Primus primör
Kärradalens Izak
Wassbölingens Buster Keaton
-

 

............................................................................

Skk Visby 6st
D
omare: Kurt Nilsson


jkk hane
jkk tik   

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

cert
cert


reserv cert
reserv cert

Bim     
2b
3b
4b


Bir     
2b
3b
4b

Skk Visby 5st deltog
Domare: Kurt Nilsson


-
Westorps Saphira queen of diamonds

Chipsmakers Moviestar-
Alvikarens Lisen

-
-

-
Westorps Tomb raider

Chipsmakers Moviestar
Westorps Saphira


-
-


Chipsmakers Moviestar
-
-
-


Westorps Saphira
Westorps Tomb raider
Kopparås Heather
-

............................................................................

Skk Svenstavik 8 anmälda
D
omare:Frank Christensen/Norge


jkk hane
jkk tik   

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bir vetkl

cert
cert


reserv cert
reserv cert

Bim     
2b
3b
4b


Bir     
2b
3b
4b

Skk Svenstavik 8 anmälda
D
omare:Frank Christensen/Norge


-
Kärradalens Iza ister

-
-

-
Hornsjödalens Alice champion

-
Jackdows Julia jade

Fixans Göte väst

-
Hornsjödalens Alice
champinjon
champion

-
-


Hornsjödalens Alice champinjon
Svedala Tora trasdocka
-
-


Fixans Göte väst
-
-
-

............................................................................

Skk Visby  6st
D
omare: C-G Stafberg


jkk hane
jkk tik   

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

cert
cert


reserv cert
reserv cert

Bim     
2b
3b
4b


Bir     
2b
3b
4b

Skk Visby  6st
D
omare: C-G Stafberg


-
-

Chipsmakers Moviestar
Westorps Saphira queen of diamonds

-
-

-
Westorps Tomb raider

Chipsmakers Moviestar champion
Westorps Saphira
queen of diamonds

-
-


Chipsmakers Moviestar
-
-
-


Westorps Tomb raider
Kopparås Heather
Westorps Saphira
-

............................................................................

Skk Överkalix 6st anmälda
D
omare:Per Harald Nymark


jkk hane
jkk tik   

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

cert
cert


reserv cert
reserv cert

Bim     
2b
3b
4b


Bir     
2b
3b
4b

Skk Överkalix 5st deltog
Domare:


Mättjärns Sumo
-

-
-

-
Hultahäxan Alva alvedon

Lejondalens Ozzy stjärnskott
Kompiasen Disainia Arkeen

Lejondalens Ozzy stjärnskott champion
Hultahäxan Alva alvedon champion


Mättjärns Sumo
Kompiasen Disainia Arkeen


Hultahäxan Alva alvedon
Kompiasen Disainia Arkeen




Lejondalens Ozzy stjärnskott
Mättjärns Sumo
-
-

............................................................................

Skk Ronneby 16 st anmälda
D
omare:


jkk hane
jkk tik   

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bir vetkl

cert
cert


reserv cert
reserv cert

Bim     
2b
3b
4b


Bir     
2b
3b
4b

Skk Ronneby 14 st deltog
Domare:Eva Nielsen


-
Dangas Alma

-
-

Chipsmakers Moviestar
Persbo Madicken

Westorps Hercules heartbraker
Dunmålas Felicia

Höckgårdens Stina

-
Persbo Madicken

Krösaskogens Vinnie
-


Chipsmakers Moviestar
Westorps Hercules heartbraker
-
-


Dunmålas Felicia
Persbo Madicken
Krösaskogens Vinnie
Mizacks Alisha Rosylva

............................................................................

Skk Askersund  18 st
D
omare: Joakim Olsson


jkk hane
jkk tik   

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

cert
cert


reserv cert
reserv cert

Bim     
2b
3b
4b


Bir     
2b
3b
4b

Skk Askersund  14 st deltog
D
omare: Joakim Olsson


Kvastapinglans Black star
Flodaskogens Jojo yaffadotter

-
Zoyaåsens Saga

-
Fixans Rajja rappakalja

Grålötens Linus på linjen
-

Kvastapinglans Black star
Fixans Rajja rappakalja

-
Flodaskogens Jojo yaffadotter


Fixans Rajja rappakalja
Flodaskogens Jojo yaffadotter
-
-


Grålötens Linus på linjen
Vargavidderna Hjalmar bjällerklang
Kvastapinglans Black star
Fixans Pappas pöjk

............................................................................

Skk Norrköping 18 st
D
omare:Henrik Härling


jkk hane
jkk tik   

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bir vetkl

cert
cert


reserv cert
reserv cert

Bim     
2b
3b
4b


Bir + Big 4   
2b
3b
4b

Skk Norrköping 17 st vuxna deltog
Domare:Henrik Härling


Kvastpinglans Blackstar
Vargaviddernas Nikki stjärnsmäll

-
Vargaviddernas Miriam Miami

Chipsmakers Moviestar
Vallerängs Jenny Jazz

Grålötens Rumplösa rally Rune
Westorps Tomb raider

Grålötens taggad till tusen

-
Vargaviddernas Nikki stjärnsmäll

-
Tridens Grizzla


Vargaviddernas Nikki stjärnsmäll
Tridens Grizzla
Westorps Tomb raider
Vargaviddernas Miriam miami


Chipsmakers Moviestar
Grålötens Rumplösa rally Rune
Grålötens Linus på linjen
Vargaviddernas Ike loverboy

............................................................................

Skk Eskilstuna 11st
D
omare:Nina lönner/Andersson


jkk hane
jkk tik   

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bir vetkl

cert
cert


reserv cert
reserv cert

Bim     
2b
3b
4b


Bir     
2b
3b
4b

Skk Eskilstuna 11st deltog
D
omare:Nina lönner/Andersson


Kvastapinglans Blackstar
Flodaskogens Jojo yaffadotter

Chipsmakers nummer ett
Chipsmakers Nitar o läder

-
Fixans panta´na´mera

Grålötens Linus på linjen
-

Oxbergets Skrållan

-
Fixans panta´na´mera


-
Chipsmakers Nitar o läder


Fixans panta´na´mera
Chipsmakers Nitar o läder
Flodaskogens Jojo yaffadotter
-


Grålötens Linus på linjen
Grålötens rumplösa rally Rune
-
-

............................................................................

Skk Ljungkile  20 st
D
omare:Henrik Härling


jkk hane
jkk tik   

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bir vetkl

cert
cert


reserv cert
reserv cert

Bim     
2b
3b
4b


Bir     
2b
3b
4b

Skk Ljungkile  17 st vuxna deltog
D
omare:


Kärradalens Isak iskall
Svedala klara kristall

-
Ebba-Gusseryd

Höckgårdens Lucas
Kopparås Myrra

Bodatorps Primus primör
Westorås Tomb Raider

Höckgårdens Tindra

Höckgårdens Lucas
champion
Svedala Klara kristall


Tridents Frodo
Kopparås Myrra


Höckgårdens Lucas
Tridents Frodo
Bodatorps Primus primör
-


Svedala Klara kristall
Westorps Tomb Raider
Kopparås Myrra
Mizacks Joarinda angel eyes

............................................................................

Skk Märsta 8 st anmälda
D
omare: Svend Lövenskjer


jkk hane
jkk tik   

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bir vetkl

cert
cert


reserv cert
reserv cert

Bim     
2b
3b
4b


Bir     
2b
3b
4b

Skk Märsta 8 st anmälda
D
omare: Svend Lövenskjer


-
Flodaskogens Java Yaffadotter

-
Svedala Måna månsten

Chipsmakers Moviestar
Grålötens Kajsa korvkaka

Grålötens Rumlöse rally Rune
?

Grålötens Taggad till tusen

-
Svedala Måna månsten

-
Grålötens Kajsa


Svedala Måna månsten
Grålötens Kajsa korvkaka
-
-


Grålötens Rumplöse rally Rune
Grålötens Taggad till tusen
-
-

............................................................................

Skk Sandviken  19st
D
omare:Ann-Christin Johansson


jkk hane
jkk tik   

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bir vetkl

cert
cert


reserv cert
reserv cert

Bim     
2b
3b
4b


Bir     
2b
3b
4b

Skk Sandviken  16st vuxna deltog
Domare:Ann-Christin Johansson


-
Flodaskogens Jo jo jaffadotter

-
Westorps Saphira queen of diamonds

Eldhästens Fingal filur
Fixans Rajja rappakalja

Grålötens Linus på linjen
-

Fixans Herta

Eldhästens Fingal
Westorps Saphira

Westorps Fast and furious
Fixans Rajja rappakalja


Grålötens Linus på linjen
Fixans Pappas pöjk
Eldhästens Fingal
Malte


Westorps Saphira queen of diamonds
Fixans Rajja rappakalja
Fixans Herta
-

............................................................................

Skk Öland 16 st anmälda
D
omare:Wera hubenthal


jkk hane
jkk tik   

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bir vetkl

cert
cert


reserv cert
reserv cert

Bim     
2b
3b
4b


Bir     
2b
3b
4b

Skk Öland 15 st anmälda
D
omare:Wera hubenthal


-
Svedala Klara kristall

Ramsebergets Lukas
-

Lejondalens Pripps på G
Persbo Madicken

-
Persbo Alva

Fixans Göte väst

Lejondalens Pripps på G champion
Persbo Madicken 
champion

Tridents Fabbe
Svedala Klara kristall


Fixans Göte väst
Lejondalens Pripps på G
Tridents Fabbe
-


Persbo Madicken
Svedala Klara kristall
Persbo Alva
Dangas Asta

............................................................................

Skk Eslöv 14st
D
omare:
Aidietiene Julija, Litauen


jkk hane
jkk tik   

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bir vetkl

cert
cert


reserv cert
reserv cert

Bim     
2b
3b
4b


Bir     
2b
3b
4b

Skk Eslöv 13st deltog
Domare:
Aidietiene Julija, Litauen


-
Dangas Cornelia Fredsdotter

Ramsebergets Lukas
Svedala Klara kristall

Sydspetsens Nisse
Ritous Tora tofsmes

-
Persbo Alva

Höckgårdens Stina

Sydspetsens Nisse
Mizacks Alisha rosylva
champion

-
Ritous Tora tofsmes


Sydspetsens Nisse
-
-
-


Höckgårdens Stina
Persbo Alva
Mizacks Alisha rosylva
Ritous Tora tofsmes

............................................................................

Skk Gimo 27st
D
omare:Mats jonsson


jkk hane
jkk tik   

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bir vetkl

cert
cert


reserv cert
reserv cert

Bim     
2b
3b
4b


Bir     
2b
3b
4b

Skk Gimo 22 st vuxna deltog
Domare:Mats jonsson


Mättjärns Sumo
Vargaviddernas Nancy stjärnfall

-
Westorps Saphira

Wassbölingens Buster Keaton
Fixans Panta´na´mera

Skogsbygdens Ömovitz
Kopparås Heather

Skogsbygdens Utopia

-
Fixans Panta`na mera
champion

-
Westorps Saphira


Fixans Panta na`mera
Skogsbygdens Utopia läcker
Westorps Saphira
Vargaviddernas Nancy stjärnfall


Skogsbygdens Ömovitz comhem
Bodatorps Primus primör
Malte
Fixans Pappas pöjk

............................................................................

Skv Gimo 33 vuxna +12 valpar
Domare: Jussi Limataiinen

hanvalp valp/4-6m/- 6-9m/2 st
tikvalp/4-6m/4st   6-9m/6st
Bim
Bir

1:a jkk hane
/1
2a.
3:a
4:a

1:a jkk tik/2
2:a
3:a
4:a

1:a ukk hane/1
2a.
3:a
4:a

1:a ukk tik/3
2a.
3:a
4:a

1:a ökk hane/6
2:a
3:a
4:a

1:a ökk tik/10
2:a
3:a
4:a

1:a chkl hane/4
2:a
3:a
4:a

1:a chkl tik/3
2:a
3:a
4:a

1:a hanar vetkl/1
2:a
3:a
4:a

1:a tikar vetkl/2
2:a
3:a
4:a

BIR veteran
Bim veteran

cert hane
cert tik


r-cert hane
r-cert tik


Bim
2b
3b
4b

Bir/Bis

2b
3b
4b

Skv Gimo 31 vuxna +12 valpar deltog
Domare: Jussi Limataiinen

hanvalp valp/4-6m/- 6-9m/2 st
tikvalp/4-6m/4st   6-9m/6st
?
Fixans Samba o lek

Mättjärns Sumo
-
-
-

Vargaviddernas Nancy stjärnglans
Nordvilles Gudomliga Garbo
-
-

-
-
-
-

Westorps Saphira
Chipsmakers Nelly
Zoyaåsens Saga
-

Skogsbygdens Zluggo slash hacker
Wassbölingens Buster Keaton
Primus Magic Lord Alexander
Elkes Azzar Vendelkråka

Fixans Panta ´na mera
Fixans Rajja rappakalja
Vallerängs Jenny jazz
Eldhästens Tosca

Skogsbygdens Ömovitz
Dunmålas Gusten
Bodatorps Primus primör
Fixans Pappas pöjk

Svedala Hjördis Hjortron
Kopparås Hearter
Westorps Tomb raider
-

Malte
-
-
-

Fixans Herta
Vargaviddernas Fina Feminin
-
-

Fixans Herta
Malte

Skogsbygdens Zluggo
Westorps Saphira

Wassbölingens Buster Keaton
Fixans Rajja


Skogsbygdens Ömovitz
Skogsbygdens Zluggo
Wassbölngens Buster Keaton
Dunmålas Gusten

Fixans Panta´na´mera

Svedala Hjördis hjortron
Westorps Saphira
Fixans Rajja

............................................................................

Skk Sundsvall  12 st anmälda
D
omare:Benny Blidh von schwedin


jkk hane
jkk tik   

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bir vetkl + BIS 4 veteran

cert
cert


reserv cert
reserv cert

Bim     
2b
3b
4b


Bir     
2b
3b
4b

Skk Sundsvall  12 st anmälda
D
omare:Benny Blidh von schwedin


-
-

Chipsmakers Nummer ett
Westorps Saphira queen of diamonds

Skogsbygdens Findus comeback
-

Skogsbygdens Ömovitz comhem
WestorpsTomb raider

Malte

Chipsmakers Nummer ett
Westorps Saphira queen of diamonds

Skogsbygdens Findus comeback
-


Chipsmakers Nummer ett
Skogsbygdens Ömovitz comhem
Skogsbygdens Findus comeback
Malte


Westorps Saphira
Westorps Tomb raider
-
-

............................................................................

Skk Växjö 24 st anmälda
D
omare:Arvid Göransson


jkk hane
jkk tik   

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bir vetkl

cert
cert


reserv cert
reserv cert

Bim     
2b
3b
4b


Bir     
2b
3b
4b

Skk Växjö 19 st vuxna deltog
Domare:Arvid Göransson


Fixans Sten sax o påse
Vargaviddernas Nikki stjärnsmäll

Häckamorrans KalleBlomkvist
Svedala Klara kristall

Westorps Fast and furious
Ritous Tora tofsmes

Skogsbygdens Ömovitz comhem
Vargaviddernas Kristin krusidull

Dunmålas Elina

Häckamorrans Kalle Blomkvist
Svedala Klara kristall

Westorps Fast and furious
Dangas Asta x dotter


Häckamorrans Kalle
Skogsbygdens Ömovitz
Westorps Fast and fuious
Fixans Sten sax påse


Svedala Klara kristall
Dangas Asta x dotter
Vargaviddernas Kristin krusidull
Dunmålas Elina

............................................................................

Skk Stockholm
D
omare: Eivind Mjerrum /Norge


jkk hane
jkk tik   

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bir vetkl

cert
cert


reserv cert
reserv cert

Bim     
2b
3b
4b


Bir     
2b
3b
4b

 

   vinstrikast 2017 t.o.m , Växjö

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

2

3

4

5


7


9

10
 

Westorps Tomb raider
.

Fixans Göte väst

Westorps Saphira

Chipsmakers Moviestar

Dangas X Force
Skogsbygdens Ömovitz

Grålötens Linus på linjen
Fixans Panta`na`mera

Svedala Klara kristall

Grålötens Rally Rune
 -------------------------



Korpklyftans Lufsen

Hultahäxans Alva alvedon
Chipsmakers Nummer ett

Grålötens Nora nattmara
Svedala Smilla smultron 
Bodatorps Primus primör
Dunmålas Felicia
Persbo Madicken
Höckgårdens Stina

Krösaskogens Zeke
Kärradalesns Iza Ister
Lejondalens Ozzy

Dangas Petronella 
Jaxonville Åhh la la
    
Dunmålas Elina
Dangas Asta
Chipsmaker Djingis kahn
Tridents Fabbe
Jackdows Orvar onyx
Vargaviddernas Fina Feminin
Fixans Raijja
Vargaviddernas Nikki
stjärnsmäll
Höckgårdens Lucas
Sydspetsens Nisse
Häckamorrans Kalle Blomkvist

Wassbölingens Aston martin
Hjärtefröjdens Jetfire  
Flodaskogens yo jo
Fixans Pappas pöjk
Svedala Amina
Knalletorpets Zipperlina
Kopparås Heather
Mättjärns Sumo
Grålötens Kellie
Hornsjödalens Alice
champinjon
Svedala Måna månsten

140/5
.
120/5

115/5

97,5/5

70/1
70/4

62,5/3
62,5/3

60/2

45/3
------



40/2

30/2
30/2

25/1
25/1
25/1
25/1
25/1
25/1

20/1
20/1
20/1

15/1
15/1

12,5/1
12,5/1
12,5/1
12,5/1
12,5/1
12,5/1
12,5/1
12,5/1
12,5/1
12,5/1
12,5/1

10/1
10/1
10/1
10/1
10/1
10/1
10/1
10/1
10/1
10/1
10/1

TIKAR

HANAR

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Westorps Tomb raider

Westorps Saphira

Svedala Klara kristall

Fixans Panta na mera

Hultahäxans Alva alvedon
  
Grålötens Nora nattmara
Svedala Smilla smultron
Dunmålas Felicia
Persbo Madicken
Höckgårdens Stina
Kärradalesns Iza Ister

---------------------------

Dangas Petronella                   
Jaxonville Åhh la la Lady
/Finland
    
Dunmålas Elina
Dangas Asta
Vargaviddernas Fina feminin
Fixans Raijja
Vargaviddernas Nikki

Flodaskogens Yojo
Svedala Amina
Knalletorpets Zippelina
/Finland
Kopparås Heather
Grålötens Kellie kanelknäcke
Hornsjödalens Alice champinjon
Svedala Måna månsten

Fixans Göte väst          

Chipsmakers Moviestar

Dangas X Force
Skogsbygdens Ömovitz

Grålötens Linus på linjen

Grålötens Rally Rune

Korpklyftans Lufsen

Chipsmakers nummer ett

Bodatorps Primus
---------------------------------

Krösaskogens Zeke
Lejondalens Ozzy

Chipsmaker Djingis kahn
Tridents Fabbe
Jackdows Orvar

Wassbölingens Aston martin
Hjärtefröjdens Jetfire  
Fixans Pappas pöjk
Mättjärns Sumo
Höckgårdens Lucas
Sydspetsens Nisse
Häckamorrans Kalle

Här är fina Westorps Saphira från mydog, gjorde en alldeles strålande debut i juniorklassen! med cert och r-cert, tvåa bästa tik båda dagarna, även uttagen bland 10 i stora ringens juniorBIS.

Mobilfoto på långt håll, fint motiv men dålig skärpa...
 

barnbarn till min Johansson

 

 

 

 

 

 

 


Här kommer Westorps Tomb raider som gjorde minst lika bra resultat! r-cert + cert, 3bt och BIR
Fantastisk tjej!

barnbarn till min Nora

snygg! snygg! snygg!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bara åskådare - och har ändå snyggaste hunden! Skogsbygdens Ajax rackare

Här sitter dom kritiska uppfödarna och bedömmer...

snyggaste veteranen -.Skogsbygdens Nora , nu 11 år

Snyggste tiken - Westorps Tombraider

Snyggaste prisutdelare- föredetta orförande Jan H och nuvarande Erik S ,
 inte rädda för att hugga i! just här dock ganska avslappnade....

BIR slutligen ursnygge championhanen Dangas X-force &
BIM superläckra championtiken Westorps Tomb raider  
          -

Mycke vatten drack vi...

Här sitter BIR hunden dag två & tre

BIR dag 1 - Westorps Saphira

Bim dag 1 - Skogsbygdens Ömovitz

BIR dag 2 - Westorps Tomb raider
Bim dag 2 - Chipsmakers Djingis khan

BIR dag 3 -Westorps tomb raider
BIM dag 3 - Tridents Fabbe
------------
Westorps Tomb raider
blev uttagen i gruppen av
sex stycken båda dagarna som hon blev Bir, inte illa!

BIR i Leksand - Korpklyftans Lufsen (ville inte vara med på bild)
BIM i Leksand - Flodaskogens Yojjo

Saphira 15 månader, cert & BIR

BIR Westorps Saphira queen of diamonds
BIM Fixans pappas pöjk

Vädret var sådär...

BIR dag 1 - Fixans Göte väst
BIM dag 1 - Kopparås Heather

BIR dag 2 - Westorps Tomb raider
BIM dag 2 - Fixans Göte väst

BIR dag 2 Westorps Tomb raider

Nora kan man väl alltid titta på - i brist på andra bilder
Mormor till Westorps Tomb raider och numera pensionär

BIR dag 2 - Westorps Tomb raider
BIM dag 2 - Fixans Göte väst

BIR i Alfta och Leksand denna stiliga kille! - Korpklyftans Lufsen

Titta på denna stiliga tik! mamma till vinstrika Westorps Tomb raider
namnet är Skogsbygdens Udelia fager

Gotlandgänget från 2016

BIR Ransäter - Bodatorps Primus primör
BIM
Ransäter - Vargaviddernas Fina feminin

BIR Gotland 1- Westorps Saphira queen of diamonds
BIM Gotland 1- Chipsmakers Moviestar

Flickorna som blev BIR på Gotland

BIR Gotland 2- Westorps Tomb raider
BIM Gotland 2- Chipsmakers Moviestar

BIR Askersund - Grålötens Linus på linjen
BIM
Askersund - Fixans Rajja rappakalja

Det var en sådan här dag i Eskilstuna...

BIR Eskilstuna Grålötens Linus på linjen
BIM
Eskilstuna- Fixans Panta´na mera

så här kan en helt vanlig kritik se ut..

BIR  Sandviken Westorps Saphira queen of diamonds
BIM
Sandviken Grålötens Linus på linjen

BIR Öland Persbo Madicken
BIM
Öland Fixans Göte väst

BIR Eslöv - Höckgårdens Stina
BIM
Eslöv - Sydspetsens Nisse

BIR Gimo - Skogsbygdens Ömovitz
BIM
Gimo - Fixans Panta'na'mera

BIR skv Gimo Fixans Panta 'na'mera
BIM skv Gimo Skogsbygdens Ömovitz

BIR i Sundsvall - Westorps Saphira
tvåa bästa tik Westorps Tomb raider
BIM - Chipsmakers nummer ett

BIR Växjö - Svedala Klara kristall
BIM
Växjö- Häckamorrans Kalle Blomkvist